| bolunducu a întrebat:

Se pot face actele pe o masina? Masina nu e inmatriculata si nu are acte deloc. Ce as putea face? Se pot face acte?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De ce nu are acte? E noua sau au fost pierdute? Pe ce te bazezi cand spui ca masina nu este inmatriculata?
In functie de situatia ei, se pot face acte, dar inainte de a stii asta e imposibil de spus ce se poate face.
ORicat te-ar duce capul, poti declara pierdute actele, daca ele sunt intr-adevar pierdute si stii exact situatia masinii. Dar daca masina este furata, de exemplu, vei avea nevoie de un avocat dupa ce faci asta...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai un act ceva doveditor ca esti proprietarul ai sa reusesti, altfel complicat rau de tot

| UserAnonim98 a răspuns:

N-are niciun act? laughing Nu ai ce face, daca nu ai nici macar un act inseamna ca e furata (ca daca cumperi o masina chiar si de la fier vechi tot primesti un act, cevawinking ). Asa ca... nu stiu happy Nu Cred

| JeZeNNN a răspuns:

Aici trebuie sa te duca putin capu la fel si unchimiu a declarat la politie ca a PIERDUT actele fiind avocat happy n-a avut treaba si ala-i te duci frumusel la Politie si iti faci treaba big grin