| nelyly a întrebat:

Salut baieti! Am si eu nevoie de sfaturile voastre. Cum se procedeaza la cumpararea unei masini sh? Masina este inmatriculata pe Romania,actele toate valabile. Dupa cumpararea ei o sa pastrez numerele pe care este acum, dar ce vreau eu sa stiu este: 1. Pasii care trebuie facuti
2. Acte necesare
3. Costul actelor

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxele sunt pana in 150 lei si inca vreo 40-80 daca schimbi numerele

RCA in schimb e ceva mai scump si ala il afli pe un calculator online

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Act de v-c
Trebuie sa primesti civ ul.masinii, talonul cu itp valabil, rca valabil, si fiscalul proprietarului

Mergi la primarie, iei masina la impozit pe numele tau

Faci un rca pe numele tau

Platesti taxa de inmatriculare si taxa de talon

Cu toate astea la. politie

| nelyly explică (pentru suntserios):

Costul acestor acte?

| suntserios a răspuns (pentru nelyly):

Taxele sunt pana in 150 lei si inca vreo 40-80 daca schimbi numerele

RCA in schimb e ceva mai scump si ala il afli pe un calculator online