| George18011993 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema la o skoda fabia 1. Am observat ieri dupa cativa km facuti cand apas frana parca nu mai tine asa cum trebuie, trebuie sa apas la maxim pe ea sa tina. Care ar fi cauza? Precizez asta se intampla dupa ce fac cam vreo 30 km.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe schimbat fluidul de frana si vazut in ce stare sant placile - discurile

| Simpatic a răspuns:

Treaba poate fi de mai multe feluri, fie pierzi pe undeva lichid de frana fie sunt probleme la sistemul de franare fie altceva.
Cel mai bine sa mergi in service cu ea vor sti mecanicii ce are, cu frana nu este de joaca asa ca nu o lasa pe alta data!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo in servis