| Danut_Andreiu_1987 a întrebat:

Buna seara.Am un audi 80 1, 9 TDI si cand pornesc masina imi tremura toata masina, si portierele zici ca ies din balamale si tremura si mai tare cand ii schimb vitezele. Poate sa ma ajute cineva cu un raspuns...Multumesc anticipae!

3 răspunsuri:
| vlad93fcv a răspuns:

Cel mai probabil tremuraturile sunt cauzate de volanta care e pe duca.Incearca sa apesi ambreiajul pana la jumatatea cursei cu motorul pornit, daca se aude un sunet metalic e cam clara treaba sau mai pot fi si tampoanele motorului.Cutia agata vitezele? Te poti duce la un mecanic pentru a arunca o privire, iti doresc din tot sufletul sa nu fie vorba de volanta happy

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

E un junghi obosit, asta e...

| MojeGabriel1997 a răspuns:

Cauta un prost sa o cumpere si cumparati o masina mai buna, sau daca nu gasesti niciun prot duo la remat. Funda?