| robert1978 a întrebat:

Daca cineva ma poate ajuta. am un audi a6 din 2002 si am doua probleme.1cind motorul este rece merge perfect dar cind apa ajunge la 90 grade incepe sa se auda ca un" balbait"si nu stiu care este cauza si 2 cind schimb vitezele 1 si 2 se aude ca un pocnet undeva sub masina. poate cineva sa ma ajute? multumesc mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme cu cutia de viteze ori discul de ambriaj si cu apa e problema termostatuli (averie) trebuie schimbate aceste piese e mai bine daca un mecanic e de fata cu masina asa isi da seama bine ce e si eu stiu despre asta dar daca nu am vazut masina cu ochii mei nu iti pot spune cu exactitate problema

1 răspuns:
| Sked a răspuns:

Avand in vedere ca e a6 nu prea ai ce sa i faci fara mecanic si eu am un a6 si e capsat mai tot
te sfatuiesc sa mergi la mecaninc sa nu te bag ca poate strici ceva

acum sa iti raspund la intrebari
problema cu apa cred nu sunt sigur ar putea sa fie de la segmenti care nca d se incalzesc se dilata si cine stie ce se intampla pe acolo
iar cea cu vitezele nu stiu dar e ceva din cutie de viteze la care nu prea ai ce sa i faci tu ca e foarte complicata si complexa