| CrontAncaElena a întrebat:

Buna seara, mă puteti ajuta va rog în legătură cu un golf 4 1, 6 benzină? Am câteva săptămâni de când nu îmi pornește ventilatorul mare și acum câteva zile nu pornește nici cel mic și apa ajunge la 90 de grade și peste 90 și tot nu pornește. Când am cumparat-o porneau amândouă la pornire. Am fost și la un mecanic, a ambalat-o, a făcut un drum și mi-a spus că nu are nimic și mi-a pornit ventilatoarele din AC și când am ajuns la el erau pornite amândouă. Un sfat va rog? Mai punetii întrebări unde nu înțelegeți, va rog nu știu ce să fac, dacă își bate joc cineva de mine pentru că sunt femeie sau nu știu!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

laughing dar tu ce faci monitorizezi temperatura apei? Atit timp cit nu se aprinde nici o limina de avertizare stai linistita.

Temp la apa trebuie sa urce undeva pana la mijlocul ceasului ce ai tu la bord si apoi acolo sa crape.
Ai ceas cu cifre? Daca temp urca ce spui tu, atunci ar trebuie sa se aprinda ceva lumini la bord.
Daca nu se aprind, atunci nu mai te tot uita la ceasurile masinii, gandeste-te si tu la ceva barbati laughing

Cind pui ON AC atunci pleaca toate ventilatoarele, pentru ca AC scoate f multa caldura afara, iar radiatorul de AC fiind linga cel de apa se incalzeste apa, asa ca ventilatoarele pornesc la maxim.

Se pare ca tu nu ai nici o problema la masina, dar cauti sa iti faci laughing Daca ai fost la mecanic si ala ti-a spus ca e totul in regula, cauti special sa iti faci de lucru, sa iti faci singura probleme?