| Teo026 a întrebat:

Salut, am o problema la un scuter Aprilia Gulliver. Acum vreo 2 zile m-a prins ploaia pe drum, a mers bine tot drumul, a doua zi cand am incercat sa-l pornesc a pornit foarte foarte greu iar acum nu mai porneste deloc. I-am bagat benzina in cilindru, scanteie are dar nici un semn de pornire! Inainte daca ii bagam benzina in cilindru pornea repede pana se termina benzina. Scanteie are foarte buna dar nu porneste! Sa fie segmentii? Dau funda

2 răspunsuri:
| Koss01 a răspuns:

Verifica bujia bune bujia in fisa si vezi daca mai da scanteie si verifica alimentareawinking

| Teo026 explică (pentru Koss01):

Benzina ajunge, bujia da scanteie. dar de fiecare data, dupa ce o strang, dau 10 pedale, nu porneste si cand o desfac e uda, desi ea da scanteie foarte buna. Ieri abia, abia a pornit si am observat ca nu mai trage ca la inceput, o sa ma uit la segmenti sa vad cum sunt