| TheLoveDoctorr a întrebat:

Pareri BMW 320d E46, facelift 150 cp. Pro si contra, se da funda!

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Contra ar fi
- Pret mare
- Consum marisor
- Tractiune spate is niste oameni care sunt super speriati iarna sa circule cu bmw.
Pro e restul. Super aratoasa. Calitate. Putere happy Piesele la preturi acceptabile.

14 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

La mâna a 2-a sau nou nouță? E o mașină superbă, merită.

| TheLoveDoctorr explică (pentru OnuOnulică):

S-au facut din 1998 pana in 2005, deci nu cred ca mai gasesc noua happy

| OnuOnulică a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Depinde...unele sunt atât de bine întreținute încât zici că sunt nou nouțe happy

| FlorinCiokan a răspuns (pentru OnuOnulică):

Nu te exprimi corect. Ai primit un raspuns concret. Nu mai exista asemenea masini noi. Daca arata bine impecabila nu inseamna ca e noua. E total gresit.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru OnuOnulică):

Contra ar fi
- Pret mare
- Consum marisor
- Tractiune spate is niste oameni care sunt super speriati iarna sa circule cu bmw.
Pro e restul. Super aratoasa. Calitate. Putere happy Piesele la preturi acceptabile.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Veche si de demult. Si foarte rulata...

| TheLoveDoctorr explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

1) nu am bani de E90 si si daca as avea, nu dau bani pe masini "comerciale"

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

A, si solutia este sa cumperi o masina veche de cel putin 11 ani, alergata sute de mii de km si la care jumatate din piese sunt probabil aftermarket.

| TheLoveDoctorr explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Solutia e sa-mi cumpar o masina de care am bani si de care imi place!

| sofisis a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Eu am avut una. Consuma mult si e foarte instabila iarna. Piesele, contrar miturilor urbane nu mi se par chiar ieftine si am gasit, nu stiu de ce, destul de greu pe cineva care sa mi le monteze la pret rezonabil laughing)
Asa ca idee e foarte misto masina, usot de manevrat, se infige si e stabila pe sosea. Cand nu e iarna, repet.
Per total mie mi-a placut sa o am dar eu as opta totusi pentru ceva mai nou...
Gasesti o gramada de masini aduse pe trailer din Olanda, Austria etc. din 2010-2012 la preturi incepand de la 3500 la 6-7000.

| TheLoveDoctorr explică (pentru sofisis):

Eu am un seria 5 si sunt foarte multumit si iarna si vara. Adica stiu sa ma joc pe zapada cu ea. Caut un seria 3 pentru alte lucruri happy Multumesc oricum de sfat, esti o draguta cand scrii mult laughing)))

| sofisis a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Aaaaa...vrei masina de agatat. Am inteles. Opteaza pentru o decapotabila. Sunt multi pustani vai mama lor care au seria 3...sa nu te confunde fetele tongue

| TheLoveDoctorr explică (pentru sofisis):

La agatat merg cu seria 5, e mai nou, am motor bi-turbo, dotari, etc, etc. Seria 3 vreau pentru altceva... Complicat big grin

| sarcastic7 a răspuns:

Din cate stiu de la un prieten E46 are o problema generala, cu semeringurile si chiar prietenul meu a patit asa ceva.Dar totusi este o masina de nota 10!

| TheLoveDoctorr explică (pentru sarcastic7):

E facelift sau prima varianta?