| Ionutcrd a întrebat:

Buna seara prieteni, am și eu o întrebare legata despre un jeep cherokee 2.4 benzina... Poate cineva sa îmi spună culoare firelor la sonda lambda de după catalizator poziția culorilor în mufa.Am inschimbat recent ambreiajul și mecanicul când a luat cutia jos a smuls mufa de pe pini și nu știu poziția culorilor în mufa (mufa ce vine din calculator )....Mulțumesc mult

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se numeste lambda nu landa. Daca era mecanic priceput trebuia sa ti le bage el la loc.

| relian a răspuns:

Baga si tu pe Youtube, ceva genul " how to replace oxigen sensor sau lambda sensor for Jeep cherockee, 2009, sau ce an are masina ta, pe Youtube gasesti video, asa poate o sa vezi cum is firele acolo puse.
Alta sansa este sa mergi la un magazin, sau cauta pe ebay, sensor lambda for jeep cherokee ce an ai tu, si vezi cum is firele puse in mufa sensorului.
Din ce spui firele au iesit din mufa de la sensor corect?