| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU!

De curand mi-am cumparat o masina am facut toate actele, am scos acea fisa ca a fost platita taxa de mediu si acum as vrea sa stiu si eu ce trebuie sa fac ca sa recuperez acei bani. Daca ma costa mai mult sa o recuperez o las asa daca nu as vrea sa o recuperez.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu poți recupera taxa de mediu, mai ales dacă a fost plătită de fostul proprietar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treaba cu recuperatul mergea pana in 2012, de cand sa moditicat in taxa de timbru nu mai ai sanse

| OldSoul a răspuns:

Pana in momentul de fata taxa de timbru nu se poate recupera, cu atat mai putin daca masina nu a fost inmatriculata de catre tine.

| MariusF23 a răspuns:

Nu te chinui sa o recuperezi, mai multi bani dai pe avocati, cheltuieli de judecata, etc decat pe taxa. Daca ai inmatriculat nu stiu ce monstru de 6.3 litri atunci merita sa o recuperezi.