| statham a întrebat:

Buna seara tuturor. Am si eu o nelamurirelaughing) care este treaba cu tichetele cadou motorina. cum se folosesc sau cum se primesc mai multe detalii daca se poate. multumesc

1 răspuns:
| Melcul a răspuns:

Tichetele cadou poti fi acordate salariaţilor în contexte sociale.

Tichetele cadou folosite de asemenea si pentru protocol, în relaţia cu partenerii de afaceri, persoane fizice sau juridice, sunt deductibile în limita a 2% din Profit.

Tichetele cadou folosite în campanii de marketing, studiul pieţei, reclamă şi publicitate sunt deductibile, putând fi încadrate în categoria cheltuielilor efectuate în scopul realizării de venituri.