| LuckySeven a întrebat:

La o masina, un motor pe motorina poate fi schimbat cu un motor pe benzina? Si, daca da, as dori mai multe detalii.

7 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu e suficient sa schimbi doar motorul, trebuie sa schimbi macar si cutia. Pe langa asta, ai nevoie de omologare la RAR. Mai bine iti iei direct alta masina, cred ca iesi mai ieftin si cu mai putin tramvai la cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de masina.
Cu cat este mai noua cu atat devine mai complicata operatia.
Te costa mai putin sa-ti cumperi alta masina.

| LuckySeven explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam sa schimb motorul de 1.5 Diesel de pe un Logan din 2007.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LuckySeven):

Nu se merita.
O vinzi si iti cumperi alta.

| suntserios a răspuns (pentru LuckySeven):

O sa te coste de 2 ori cat valoreaza masina

| MariusF23 a răspuns:

Evident ca se poate. Toata operatia trebuie facuta intr-un service autorizat RAR, iar dupa transplant trebuie mers la o statie RAR pentru omologare. Aici ai mai multe detalii : http://www.rarom.ro/......--195.html

| LuckySeven explică (pentru MariusF23):

Multumesc, cu RAR-ul stiu, dar voiam sa vad daca, in afara de motot, mai trebuiesc schimbate si alte piese.