| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Stie cineva unde sunt masini second-hand de vanzare in Bucuresti?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe siteurile spuse de colegi si prin targuri, ca si Bucurestiul are parcurile sale de vechituri parol masini second-hand.
Ai mare grija insa de la cine cumperi, stiu asa zise reprezentante/dealeri de astea care vand masini second hand care sunt toate masinile foste botituri si cazaturi refacute si sudate, faptul ca aia vand si au expuse o parte dintre masini intr-o cladire de cateva milioane de euro inspira incredere aparent nu?, dar de lipsiti de caracter sunt precum interlopii.
E foarte urata practica unora precum leasingautomobile.ro sa vanda cu 3000 de euro in plus fata de piata masini premium dar care au fost avariate rau!

| mihai69 a răspuns:

Autovit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Peste tot in Bucuresti. Doar ca sunt puse pe Olx si Facebook Marketplace.
Daca vrei targ auto, in Vitan (Autovit). Nu stiu cum sta treaba in Bucuresti, dar in restul tarii, cele mai proaste masini sunt in targ. Cele mai ok sunt pe olx, la persoane fizice care le-au exploatat corespunzator, iar dupa cativa ani vor sa treaca la una mai noua.
In targ iti iei o masina care dintr-un anumit motiv (accident, rulaj mare, motor defect) au fost scoase la vanzare de catre cetatenii straini.
In ciuda zvonurilor, strainii tin si ei cate 15-20 de ani o masina, daca nu au probleme cu ea. Adica sub 300. 000km.
Cand au masina de 500. 000km sau au un accident cu ea, nu le mai repara, le vand celor care le transporta la noi in Est, le repara si le vand cu kilometrajul dat inapoi.

| gabicoo a răspuns:

In parcarea de la LIDL.

| carevaescu a răspuns:

Olx. Autovit

| mont a răspuns:

La autovit

| ValiEnache a răspuns:

In Bucuresti nu stiu dar in chitila am eu cateva vino pe la mine si rezolvam strada scolii chitila