| Anca233 a întrebat:

Sunt fata si am aproape 16 ani si as vrea sa dau de categoria "A1", am nevoie de ceva experienta pe motociclete sau de categoria "A"? Si cam cat costa scoala aproximativ stiu ca sunt diferite preturile dar asa cu aproximatie. Si ce motociclete imi recomandati pentru incepatori ( mai ales in cazul meu ca sunt fata).

Răspuns Câştigător
| florin926481f a răspuns:

Pai te duci pur si simplu la scoala si te inscrii pentru a1 nu ai nevoie de niciun fel de experienta, scoala costa undeva in jurul sumei de 1000 lei.
Ca sa pot sa iti recomand ceva ar trebui sa stiu si ce inaltime ai dar cum nu stiu ti as recomanda un cbr 125 care este mai mult pentru fete, micut fiabil si manevrabil.Bafta!

| Anca233 explică (pentru florin926481f):

Am 1,77

| florin926481f a răspuns (pentru Anca233):

Atunci te ai putea orienta si spre un yzf 125 buget maricel sau daca ai de dat multi bani vreo 4000 euro uitate si pe la ninja 125 sau gsx r 125
Tot pe la bugetul asta doar ca naked un ktm125 sau mt125
E alegerea ta si te as sfatui totusi sa incerci inainte sa vezi cum stai pe el si daca se poate sa mergo si putin...Bafta

| Anca233 explică (pentru florin926481f):

Ok,multumesc frumos!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de nimic, te inscrii la scoala si aia e