| AestheticPerf a întrebat:

Acest blocator de disc antifurt se potriveste la toate discurile de mototcicleta? Ca stiu ca la unele scria ceva de mm si am dat pe alt blocator si arata alti mm, sau poate sunt nu sunt informat eu destul. Va rog sa imi da-ti un raspuns. FUNDA! https://www.emag.ro/......D6LXQDBBM/

Răspuns Câştigător
| Live4Ride a răspuns:

Salut. discurile de frana au aerisiri in ele adica acel mici gaurele din loc in loc pe disc si acele gaurele au diferite dimensiuni. Daca iei un blocator prea gros nu o sa intre in acele gaurele asa cum am facut si eu, dar se poate pune in alt spatiu dupa disc, dar ar trebui sa aiba distanta mai mare dintre pinul de blocare si cotitura unde se intoarce fierul catre blocator! Exista si unele blocatoare care au alarma foarte bune si sensibile. Lerecomand dac aai o motocicleta scumpa. asta la care te uiti vad ca e destul de scump si unul cu alarma e cam de la 350 / 400 lei in sus! Recomand sa mergi sa cumperi direct de la un magazin moto si nu de pe Emag. La magazin moto este posibil sa te lase sa il probezi direct pe disc!

| AestheticPerf explică (pentru Live4Ride):

Bine, multumesc foarte mult.

1 răspuns: