| Ioanamaria45 a întrebat:

Buna TPU,
Am nevoie urgent de cateva glume scurte sau rime despre Volkswagen.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E o marca prea trista, ca sa faci glume despre ea.
Milioane de saraci isi baga salariile in ele, nu ar fi frumos sa le stricam ziua.
Daca nu era VW, nu aveam atatea service-uri.

| Sophieka a răspuns:

Volkswagen-ul e marca buna... Mai bine incearca despre Bmw-uri si "minunile" tarii noastre care le conduc!

| Simpatic a răspuns (pentru Sophieka):

BMW ca si marca si modele este mult peste VW, poate asemanatoare cu AUDI dar nu este cu VW in aceeasi liga, VW este ceva mai jos.

Minunatii care conduc BMW sunt majoritar aceeasi cocalari care conduc si Audi si Mercedes si Maserati, diferenta o fac in cazul multora dintre ei cate iubite au la produs!

Exista si exceptii de la aceasta regula, acolo unde oameni inteligenti si cumsecade care au bani munciti aleg sa isi ia nu stiu ce model de BMW de exemplu

Sa nu incurcam totusi marca cu omul, cocalarii care stau prin chirii si pe ajutoare sociale au bmw de 1000 de euro in timp ce bogatii cumpara BMW seria 7 sau orice hibrid de la aceasta marca NOU
E o mica mare diferenta.
In esenta BMW-urile sunt minunate, poate este si asta un motiv pentru care le aleg majoritar cocalarii si dubiosii, insa nu toti sunt asa!

Si eu am detinut in adolescenta un bmw, nu oricare ci M3 pe acea vreme taticul bolizilor, dar stiu cum esti privit cand ai aceasta marca motiv pentru care nu as da un Lamborghini (mai nou alta marca preferata de pesti si prostituate cu bani) pe un Nissan GT-Rwinking

| carevaescu a răspuns:

Porsche-urile reale sunt din regiunea franceza Porscheaux. Restul sunt Volkswagen-uri spumante.

Nu ai precizat ca vrei glume bune laughing