| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
Am prins un drum în lucru si mi s-a pătat mașina cu smoală sau ce o fi substanța aia neagră. Cu ce aș putea să o îndepărtez?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

> Diluant universal 509[in magazine clasice dedeman, fieru, chimicale] mult mai tare ca 551 de la kober,
> diluant auto 209[in magazine auto],
> si WD40 SE POATE SA MEARGA m-as mira sa nu[fa un test de ai pe stoc]
> acetona [cea mai cea] se gaseste mai greu [este la dedeman, sau farmec elimina oja de pe unghii ],
> alcool izopropilic [il gasesti la mag electronice gen vitacom]
> si cel mai slab probabil acool tehnic ala mov.

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Daca nu gasesti solutie speiala incearca cu alcool izoporpilic. Daca dai cu acetona sau benzina in cateva luni spui pa la culoare