| ionut12iancu a întrebat:

am si eu un vw passat variant 2005 si o mica problema,nu se deschide usa stanga,spate doar din exterior, de ce? cum se poate repara?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa fie siguranta pentru copii

| dolceromania a răspuns:

Aia este de protectie, cauta in apropiere de locul unde se inchide usa ca ai un buton care e pus pe siguranta.

| ionut12iancu explică (pentru dolceromania):

Mda,am un buton cu o masina este rosu aproape de usa, dar nu chiar pe usa, acela o fi, tin sa mentionez ca la dreapta nu am acel buton insa aceea se deschide.

| ionut12iancu explică:

Nu,nu e protectia pentru copii

| 95marius007 a răspuns:

Salut! Se poate sa se fi rupt "clema" aia pe interior. Daca doresti poti sa iti dai fata de usa jos si verifici...
Si eu am patit asa la a4 b5 ul meu, dar nu am desfacut nimic, nu le-am prea folosit si na... Dar acum am văzut ca si-a revenit de la sine happy vezi poate ai si tu acest noroc happy bafta!

| yojoh86831 a răspuns:

Eu am patit mai rau, cand se inchidea cand nu se inchidea. Cand se deschidea cand nu se deschidea. Trebuia sa merg cu usa deschisa sa tin de ea :)) vezi cum am rezolvat https://www.youtube.com/watch?v=XiBZmW7qfes