| al3utzu a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o skoda octavia tour(model nou) si in primul rand vreau sa stiu daca skoda participa la programul rabla 2011 si daca se poate pune o instalatie GPL.Cam cat ar costa o astfel de instalatie pentru ea? Fundita+vot inteligent, folositor, amuzant.

Răspuns Câştigător
| dean a răspuns:

Nustiu daca participa la rabla, dar se poate pune instalatie GPL, pe mine m-a costat 2400 lei, bafta!

6 răspunsuri:
| dean a răspuns:

Sa imi zici cat te'a costat instalatia, pe parcurs e posibil sa iti apara probleme, cele secventiale trec automat pe benzina cand raman fara gaz fata de cele clasice, deci daca t'i se intampla sa fii pe gaz si simti ca motoru da rateuri, inseamna ca ai ramas fara gaz chiar daca comutatorul (acel dispozitiv pentru afla cate linii mai ai la gaz) functioneaza si iti arata ca ai 3 sau 4 linii cand de fapt e pe rosu, verifici din cand in cand in spate la portbagaj la instalatie carcasa etansa cat gaz mai ai (verde sau rosu). Am fost cu aceasta problema la cei care mi'au montat'o, nu am rezolvat nimic dupa 2 zile iar s-a stricat, nici acum nu functioneaza, bafta!

| dean a răspuns:

Pai asta 2011, dar eu vorbeam de instalatie ca poate sa iti apara probleme nu e nimic grav(poate cine stie nu o sa se intample nimic e ca si cum comutatorul acela merge cand vrea) scuze nu pot sa trimit mesaj pe privat(am incercat nu merge, nu stiu ce are), bafta!

| al3utzu explică:

Mai astept raspunsuri. Daca nu iti dau funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modelul din 2010, scuze dar nu pot sa iti trimet mesaj pe privat( am incercat si nu merge nu stiu ce are), bafta!

| CJ23MDL a răspuns:

Buna.participa la programul rabla 2011. uitate pe site. www.skoda.ro sau www.compexit.ro instalatia costa in jur de 2000de lei dar poate urca pretul. bafta

| alonys a răspuns:

Are tot dar nu stiu pretusad