| AnAndrey1994 a întrebat:

Asi avea o intrebare pentru cei mai cu experienta! La masina are cum sa se arda alimentatorul de bricheta s-au siguranta de la tablou?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu la ce alimentator te referi, bricheta se alimenteaza de la baterie.
Daca te referi la un alimentator de bagat in bricheta (incarcator de exemplu), da, se poate arde.
Si siguranta de la bricheta se poate arde.

| OldSoul a răspuns:

In general se arde siguranta.
Bricheta e alimentata de la baterie in general (sau de la contact) oricum are o siguranta pe circuit si aceea se arde in caz de ceva, daca siguranta nu e de vina cel mai probabil fie nu e conectata bine mufa la bricheta fie ai un scurt undeva.

| simpluone a răspuns:

Da la amandoua