| AestheticPerf a întrebat:

Buna TPU? Ce parere aveti despre Subaru Impreza XV sau WRX 2.0 diesel 150CP? Imi cam face cu ochiul si nu stiu ce sa aleg dintre Audi A6 2.0 140CP din 2005 si Subaru XV ( sau WRX ) 2.0 150CP din 2010. Pretul tot acolo e pe la 5000 Euro. Imi trebuie o masina care sa nu se chinuie la un drum de 200km cu 3, 4 poate chiar 5 persoane in masina si sa fie incapatoare. Pare cam micut asa Subaru si desi cum ca A6 ar fi mai comod pentru pasageri, dar am zis sa intreb. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Ai 5000 euro. Eu as scoate Audi A6 din 2 motive: e masina de lux veche, deci se pot strica multe pe el si e costisitor reparatia si motorul 2.0 TDI PD 140 nu e ok. Subaru nu as lua deoarece japonezii o cam dau in bara la motoare diesel. O masina japoneze adevarata trebuie sa aiba motor pe benzina dupa mine. Recomandarea ta in bugetul tau este sa iti cumperi Skoda Octavia 2 facelift 2010 break 2.0 TDI 140cp. Acesta este motorul 2.0 TDI CR(mult mai ok decat cel PD), Octavia 2 e facuta pe platfroma de golf 5/6 dar e mult mai spatioasa si ok pentru drumuri lungi cu 4-5 persoane. Ai aici un anunt ca exemplu:
https://www.olx.ro/......d0c0I.html
Eu am acelasi motor dar pe Seat Exeo 2.0 TDI 143cp 2010 (si asta e o optiune buna si recomand fiind bazat pe Audi A4 B7)..Am mers fara probleme 5 oameni + bagaj pe autostrada la 140-150km/h.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Toti fugiti dupa motorina dar cand dispare si vine curentul sa vedem ce faceti.

| Pica1990 a răspuns:

Suna tu frate ai sa vezi ca va face diferența pe strada

| Ciprian0109 a răspuns:

Eu personal iti recomand A6 deoarece cum ai zis si tu este incapator dar vezi sa nu aiba km dati inapoi..etc