| anonim_4396 a întrebat:

in legatura cu taxa auto aprobata recent, am cumparat un G4 inmatriculat recent pe 14 dec 2011, vreau sa stiu sigur daca se mai plateste taxa de poluare. Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca l-ai inamatriculat si ai platit taxa nu mai trebuie sa platesti alta. Chiar o sa poti cere sa se restituie o parte din taxa platita, noua taxa se spune ca este cu cca 25% mai mica decat cea anterioara. Nu am vazut inca noua lege, pana ieri nu era publicata in M.Of. Numai bine!

| goejoy a răspuns (pentru Ioandelasal):

multumesc. stare relaxat masina a fost inmatriculata pe 14 dec de fostul proprietar, prin urmare nu voi fi nevoit sa mai platesc taxa.

1 răspuns: