| MariusM668 a întrebat:

La proba practica a examenului auto ce te pune politistul sa faci mai exact? Ce tipuri de parcari te pune sa faci, daca te intreaba ceva din legislatie etc. Am auzit ca s-ar introduce poligonul, traseul de noapte si un curs de prim ajutor este adevarat si daca da de cand se introduc? As vrea sa imi raspunda cei care au dat traseul de curand. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Politistul te poate pune ori sa ii faci o parcare laterala sau cu spatele, întoarcere din 3 miscari, plecare din rampa si mers inapoi. de exemplu mie mi-a zis sa fac mersul inapoi. intoarcerea in 3 miscari si plecarea din rampa. Nu am auzit ca ar introduce poligon. dar ar fi de folos pentru noi soferi.