| AestheticPerf a întrebat:

Mitsubishi Lancer 2.0 DID 2008 140CP ( motorizarea Volkswagen ) sau BMW 320D 2006 163CP / BMW 320D 2009 177CP (Sper cu distributia in fata M47 )?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Deci Lancer foloseste motorul de 2.0 TDI PD de la VW. Sincer decat sa dai bani pe un lacel diesel la care ii lipseste si fiabilitatea motorului dar nu e nici confortabil, mai bine iti iei VW/Skoda/Seat/Audi direct de vrei acel motor. La bmw E90, cele dinainte de facelift au motorul ok M47 in varianta de 163. Cele cu 177cp sunt cele cu N47 (motor naspa). Personal dintre Lancer si E90 cu M47 as merge pe BMW ( nu sunt fan BMW deloc dar mai bine asa). Daca pot face o recomandare, eu cu 5000 euro mi-am luat Seat Exeo 2011 2.0 TDI 143cp. Practic e un Audi A4 B7 doar ca are sigla de Seat si motorul 2.0 TDI CR de pe Audi A4 B8 ce e ok. De 17. 000km nu am probleme si e clar mai confortabil decat E90 al unui amic. Daca cauti strict sportivitate atunci da, E90 best buy (dar sa fie 2005-2007 cu M47).

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Compari cam mere cu pere. La confort Mitsubishi sta rau. La fiabilitate e mult peste bmw.