| emoboy a întrebat:

Ma bate gandul ca pe viitor sa imi iau o masina "mai adevarata".Am gasit un Audi A4 avant din 2006 2.0l (140cp)diesel cu 8000 de euro inmatriculata cu cutie manuala 6+1(170 000km) care arata bine dar si un passat din 2008 1. 9tdi inmatriculat la 8300euro(150 000km).Dar mai este si un BMW 320d touring 2007(170 000km)inmatriculat(163cp) la 8800euro.Imi place mult avantul dar nu stiu ce sa spun in comparatie cu celelate doua.Pe care ar trebui sa o aleg(mai buna si piese cu un pret mai modest)?

Răspuns Câştigător
| IonutFrt a răspuns:

Pai,daca iti lovesti Audi-ul, platesti cat nu face. Ai grija ce alegi! Parerea mea e ca Passat-ul merita intr-adevar sa-l cumperi, motoare puternice, consum cat de cat acceptabil. Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Degeaba iti iei Audi daca-l iei Dieselwinking
Nu mai vorbesc de BMW laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic dintre cele 3 passat ul ar fi cel mai ieftin la intretinere, dar cred ca mai mult conteaza masina care arata mai bine, care are un istoric de service si care a fost cea mai bine intretinuta

| AgathaRo a răspuns:

Vezi ca mai nou la politie iti cere adeverinta de la Fisc ca precum taxa de mediu sa platit si nu sa recuperat taxa. Vezi gandeste-te de 2 ori inainte de a cumpara masini sh par ele putin uzate la 150k, 170k, dar vezi ca exista multe masini date cu km-ul inapoi la greu.Vezi uzura volanului, uzura schimbatorului. Daca ar fi alege vw sau bwm pisele sunt relativ acceptabile.

| valentino52 a răspuns:

Iti recomand audi a4 1.9 motorina e cel mai bun motor. un vecin de-al meu chiar acum o luna a vandut un A4 din 2006 tot cu 8000.

| Toninel a răspuns:

Audi`ul este mai fain dupa mine si mai ieftin