| AestheticPerf a întrebat:

Buna TPU! Un BMW 318i sau 320i din 2005-2007 cu codul motor N46, are distributia cum s-ar zice...in fata motorului? Stiu ca la diesel e in psate la N47, despre acesta de care am intrebar eu pe benzina nu stiu. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| InOrOut a răspuns:

Nu e nici in fata nici in spate, e in lateral dreapta.
https://www.bimmerfest.com/......ci.799889/

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Cum s-ar zice vrei sa stii unde se afla cureaua de distributie nicidecum distributia laughing,da cureaua se afla in fata motorului,dar avand in vedere ca motoru poate fi asezat longitudinal sau transversal,atunci ai ori in fata motorului sau fata masinii, sau daca e transversal il ai tot in fata motorului laughing dar in lateralul masinii.
Ca idee aceaa curea nu se numeste distributie, este doara cureaua de distributie, adica o piesa din toata distributia.
In spatele masinii nu exista pentru ca nu am vazut masini cu motorul montat cu fata spre spatele masinii, nu stiu ce ai vazut tu sau unde, probabil alea is OZN-uri laughing