| Carmy21 a întrebat:

Urmatoare intrebare probabil pare stupida dar sper sa intelegeti ce vreau sa spun si sper ca e categoria buna.
Intrebarea mea este daca de exemplu exista un program sau ceva in care as putea sa vad pe harta daca caut cu nr. unei masini. adica cum se deplaseaza sau unde e acum? Probabil pare cam ciudata intrebarea dar am mare nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dupa numar, da, doar patrulele de politie o pot gasi.
In ce priveste monitorizarea prin gps, aceasta este cu totul altceva fata de gps-ul din masina dupa care se ghideaza soferul.
Daca vrei ca masina pe care o detii sa fie monitorizata prin gps, va trebui sa apelezi la o firma de paza specializata(G4S, etc.). Lucrul acesta se face ca masina furata sa poata fi localizata, ca soferul pe care l-ai angajat sa nu foloseasca vreun alt traseu afara de acela pe care l-ai stabilit, etc.

Trebuie sa fie un dispozitiv gps care se pune in masina, undeva unde nu este gasit prea usor de hotii de masini. (Deci se pune mai inainte, si nu dupa ce masina a fost fuarata; ca daca a fost furata n-ai pe ce sa mai pui dispozitivul ^-^). Firma de paza iti va spune 24ore din 24 unde se afla masina.
Deci acel dispozitiv este cu totul altceva fata de gps-ul care se afla pe bordul soferului.

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Asa ceva nu s-a inventat pana acum.
Doare masinile ale unor firme care isi permit(sa plateasca) sunt monitorizate prin GPS. Dar ca sa fii receptionat de satelit dupa numar, nu se poate.; doar patrulele de politie pot gasi o masina dupa numar.

| Carmy21 explică (pentru anonimg):

Masina are GPS dar doar patrulele de politie pot gasi o masina dupa numar?

| Carmy21 explică (pentru anonimg):

Ms mult de raspuns!

| anonimg a răspuns (pentru Carmy21):

Dupa numar, da, doar patrulele de politie o pot gasi.
In ce priveste monitorizarea prin gps, aceasta este cu totul altceva fata de gps-ul din masina dupa care se ghideaza soferul.
Daca vrei ca masina pe care o detii sa fie monitorizata prin gps, va trebui sa apelezi la o firma de paza specializata(G4S, etc.). Lucrul acesta se face ca masina furata sa poata fi localizata, ca soferul pe care l-ai angajat sa nu foloseasca vreun alt traseu afara de acela pe care l-ai stabilit, etc.

Trebuie sa fie un dispozitiv gps care se pune in masina, undeva unde nu este gasit prea usor de hotii de masini. (Deci se pune mai inainte, si nu dupa ce masina a fost fuarata; ca daca a fost furata n-ai pe ce sa mai pui dispozitivul ^-^). Firma de paza iti va spune 24ore din 24 unde se afla masina.
Deci acel dispozitiv este cu totul altceva fata de gps-ul care se afla pe bordul soferului.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti pune un telefon in masina si - l gasesti dupa semnal

| Carmy21 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Si cum as putea sa il gasesc dupa semnal? poti sa imi spui putin mai detaliat?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Carmy21):

Costa mult, doar in caz ca ti se fura masina poti suna la 112 si iti poate localiza masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy Nu cred ca este.

| Giuney a răspuns:

Din pacate nu exista pune SPIONI daca vreilaughing)

| TzZaCKe a răspuns:

Da ce ai patit.Crima ceva sau e mai personal?laughing Acuma serios.

| Carmy21 explică (pentru TzZaCKe):

Nu e o crima laughing. Doar voiam sa aflu ceva dar oricum mersi laughing