| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta as vrea dupa ce termin cu examenul si admiterea la liceu sa merg cu un prieten pe la expozitii de masini. Noi vrem sa vedem masini tunate, motoare puternice, drifturi (daca se poate) si curse (dava se poate)
Are cineva sa imi dea un link sau o lista cu evenimentele ce o sa aiba loc vara asta?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru concursuri de masini si drifturi, nu trebuie sa mergi la expozitii de masini, ca acolo nu se fac curse sau drifturi, acolo doar se expun spre observatie publicului!
Tu ai nevoie sa mergi la Autocross, adica la cursele de sofat unde se fac intreceri si drifturi de masini.

Aici ai un asemenea program si evenimentele anului 2018, asa cum decurg:
https://www.facebook.com/events/146725375938978

https://www.fia.com/......ampionship

| JackR a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce spui soro?! De asta in fiecare weekend din vara trecuta, in doua parcari de mall din Constanta erau expozitii de masini, de serie sau tunate, si demonstratii de drift si/sau drag.

| Violleta2022 a răspuns (pentru JackR):

Alea sunt "expozitii" facute de figuranti si de cocalari cu bani multi, nu expozitii oficiale, de care sincer, am crezut ca este interesat baiatul cu topicul.

| JackR a răspuns (pentru Violleta2022):

Mda, cocalarii de la Porsche Romania si Tiriac Auto!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Exact ce i-am spus si celui de maj sus. DIN TARA! Si ma intereseaza si expozitiile de masini tunate nu doar cursele.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma intereseaza daca sunt sau nu oficiale. Eu doar vreau sa vad masini tunate. Si de ce ziceai de cocalari... Aia isi iau un bmw si gata. Nu tuneaza

| anonim_4396 explică (pentru eusuntcipi):

Funda cand o zbura porcul. Tu macar ai citit ceea ce am cerut eu? Eu am cerut o lista cu expozitiile de masini si tu imi dai o lista de pe care am inteles ca sunt 1001 de targuri cu ce nu ma interesează si nici in tara nu cred ca sunt