| AndreYStaR a întrebat:

Vreu sa imi dati un site din Romania unde sunt cele mai ieftine bobine de inductie de dacia 1300-1310... dacia de acelea vechi. FUNDA...repede!

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca s-a ars bobina si nu merge masina, nu-ti poti misca fundul la un magazin de piese auto? Numai pe site poti? Ca sa nu slabesti cumva?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un site pentru piese de Dacii vechi este www.bestautovest.ro
Daca gasesti, cumpara bobina Master Sport, sunt cele mai bune. Se instaleaza fara rezistenta, si recomand schimbarea platinii deodata cu bobina, precum si reglarea distantei intre contactele platinii, gresarea scaunului (cel ce sta pe axul din delco, pentru a preveni uzura), si verificarea/reglarea distantei la bujii.
Daca astea spuse de mine nu sunt corecte, apar probleme la pornire, in special la cald.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice magazin de piese auto are pe stoc asa ceva.
Si au 2-3 modele diferite.
Au si mai ieftine dar acelea nu sunt bune de nimic.

| AndreYStaR explică:

Eu nu folosesc la dacie, folosesc la aparate de gard electric