| ___Y0hT a întrebat:

Bună tuturor.
A capotat releul modulului de confort, cod 09115097RP la Opel Corsa C 2001, cod motor Z12XE.
Este un releu SIEMENS, de anclașare, cu 3 pini, placă metalică și nu are decât numele firmei pe el.
Mulțumesc tuturor.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu are cod pe releu?
Sunt cativa electronisti care repara orice de Opel, de la calculatoare de motor pana la CIM si ceasuri. Ii gasesti pe grupurile de Facebook pentru posesorii de Opeluri. In cazul tau, cauta un grup de Corsa C.
Sau pe cele de Astra H si Astra G, ca alea sunt populare si cu defecte electronice.

| ___Y0hT explică:

Mulțumesc frumos.
Du are cod.