| Dey64dey a întrebat:

Buna tuturor, am un enduro de 50 cmc si as vrea sa ii bag un set motor de 80, m-ar costa mult?, merita sa fac aceasta investitie?

Răspuns Câştigător
| Trioda a răspuns:

150 de lei aproximativ.
insa vei simti ca zboara de sub tine!
Daca ai probleme si nu trage, tureaza in gol in draci, insa cand te sui pe el, este greoi, fuge la drum drept si isi ia viteza in timp..inseamna ca trebuie sa ai inlocuiesti si carburatorul cu unul de 80 sau 100.125 cm2.
Poti provizoriu salta cu o treapta cuiul pontou din subarul de acceleratie, insa ai imbogatesti amestecul, si el are nevoie si de aer..deci tot carburatorul..acesta singur costa spre 80-100 lei..depinde de model si de unde cumperi.

Mult succes!

1 răspuns:
| Denila123 a răspuns:

Da, e ok are putere mai mare.
Si cand se uzeaza segmenti trage de rupe da risti sa zgari oglinda la cilindru