| IIxGriimZzz a întrebat:

La 16 ani ai voie sa mergi cu un motor de enduro de 150cc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge doar in concursuri, pe drumurile publice ai nevoie de permis de conducere categoria A2 si acesta se poate obtine doar de la 18 ani, reusind la testele teoretic si practic si numai dupa ce ai facut o scoala de conducere.

| RB26DETT a răspuns:

Toti cei de 16 ani intreaba daca au voie cu scutere cu motor de 49 cc si vii tu si intrebi de motor de enduro chiar si cu 150 cc laughing

| viotedy a răspuns:

Nu.

| Fanu23 a răspuns:

Nu la 18 trebuie sa dai pentru permis la 17 parca sau 16 ai voie sa mergi cu mobed asa se cheama masina cu 2 locuri