| Alliss91 a întrebat:

Cine ma poate informa si pe mine in legatura cu niste anvelope de iarna la un bmw seria 3, care sunt mai bune si rezistente?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bridgestone urmat de dunlop. Eu am continental de 5 ani neschimbate dar vreau sa trec la bridgestone. Japonezii fac treaba buna

| Alliss91 explică (pentru mgtow):

Cele de la continental, ai avut ceva probleme iarna, se comporta ok la bmw.uri?

| mgtow a răspuns (pentru Alliss91):

Nu am prins multa zapada cu ele pentru ca nu am stat in tara. Am de vara si pe zapada patina putin dar era un strat de 3 degete pe drum nu asa gros. Sant bune de fel dar am tangenta numai la bridgestone. Calitatea japoneza e mai buna decat cea germana

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea din gama premium Pirelli, Bridgestone, Goodyear

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

M.a mintit ala de la vulcanizare ca nu exista bridgestone pentru conditii de iarna

| Alliss91 explică (pentru suntserios):

Ai avut anvelope din aceasta gama? Multumesc!

| suntserios a răspuns (pentru Alliss91):

In afara de pirelli am avut mai de toate din gama premium. Goodyear, bridgestone, continental, dunlop

| Alliss91 explică (pentru suntserios):

Am luat continental pana la urma, dar pana acum nu am avut probleme si se comporta foarte bine la drum.

| relian a răspuns:

Cele mai bune cauciucuri din lume sunt Michelin, apoi vine Yokohama, Continetal si care mai sunt.
Cauta si vezi ce cauciucuri pun la masina fabricantii, aia dealde mercedes, bmw audi, sau masinile de lux.Dar poti cauta pe google care sunt brandurile cele mai bune de cauciucuri si asa afli.Eu vad la firmele care schimba cauciucuri la masini, aia au toate brandurile si scrie care sunt cele mai bune asa un fel de top, si preturile sunt sau urca cam la fel laughing
Acum c=tu intrebi de cauciucuri de iarna, asta numa la romani vezi, sa ceara legea sa schimbi cauciucurile de 2 ori pe an, nici uleiul nul schimbi asa de des laughing unde pui ca uleiul costa cat costa, iar cauciucurile te rupe.
Magarie mai mare ca in RO nu am mai vazut.In alte tari pui ce cauciucuri vrei tu,cas de vara cas de iarna pui ce doresti,ba in America de exemplu nici nu am vazut asa ceva laughing adica caucicuri de vara sau iarna,toate sunt all season,asa scrie pe ele.laughing dar na RO e mai smechera,asa vor niste talhari, niste mate fripte coate goale, isi bat joc de populatia aia amarata si saraca cu duhu. Dupa mine, sa te folosesti de slabiciunea unui om, mi se pare cea mai mare ticalosenie laughing aia sunt niste scursuri, aia nu-s oameni.Inteleg omu e mai slab de inger,mai sarc cu duhu,pai ba daca ala are incredere in tine ajutal ba animalule nul fura,nu-ti bate joc de el,ca de aia tea pus ala acolo,a zis ca esti mai destept sil poti ajuta.
Scuze ca am luat-o in directia opusa laughing dar si cauciucurile astea cu ce lege este in RO tot de ce am zis tine,de talharii aia.
Pai ba talharule care esti tu talhar laughing cum dracu sa faci tu alta lege? Adica ala care fabrica acel cauciuc,spune ca poate fi folosit si iarna si vara,dar tu nu,tu esti mai destept ca ala, vii tu sa ma obligi pe mine un amarat, un prapadit, pe langa ca nu-mi dai loc de munca, nu asiguri nimic la lume, mai dai si legi talharesti.
Ca de fapt astea asta si sunt.La un popor de amarati sa le faci si legi de genul asta, pai ba de ce faci ba asta? Nui de ajuns ca esti amarat acum trebuie sa schimbi cauciuri de 2 ori pe an, ca asa vrea talharii.Sa faci asta inseamna bani, ca nu-ti schimba nimeni moca.plus de asta sa zic stai cu chirie, stai intr'un aptm ce dracu fac ba cu cauciucurile alelante, unde le tiu ba dobitocule, ba talharule? Niste jeguri acum am spus.