| AcTy a întrebat:

Buna tuturor, de cateva saptamani ma macina intrebarea urmatoare, daca merita sa-mi cumpar un passat cc din 2009 la pretul de 7000 -7500 euro sau sa-mi cumpar cc-ul din 2012 cu facelift care este 11.000-12.000 euro? Pe langa an si pret am observat mici detalii de design exterior si foarte putin interior si sunt curios daca merita diferenta de 4500-5000 de euro intre cele doua (nu ma intereseaza aspectul de km ca si cele din 2012 sunt destul de forjate si samsarite).

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Cu 4500-5000 de euro iti mai iei o masina.
Cred ca alegerea ar trebui facuta pe criterii de fiabilitate si costuri de intretinere, nu pe elemente de design.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cam mult 5000 euro pentru cativa ani. Adica eu mi-am lua Seat Exeo 2011 2.0 TDI cu 5000 euro. As zice sa te uiti dupa cel din 2009 si cu banii ce iti raman o faci sa fie perfecta in caz de are probleme. Personal nu as lua nici una ca la 11.000-12.000 euro deja vorbesti de masini precum Audi A4, Seria 3, C-class.

| antimulte a răspuns:

Mergi pe cel din 2009 linistit. Cu asemenea diferenta de bani nu merita, cauta unul ok din 2009 ca dotari/functionabilitatea lor si aia e. 5000 de euro pentru 3 ani diferenta de varsta e enorm, chiar daca nu te incalzeste pe tine ca majoritatea sunt date inapoi la km, dar poate gasesti cu acelasi numar de km si din 2009 si din 2012.

| mgtow a răspuns:

Mai pune inca o data suma de 12000€ sa iti cumperi masina noua. Sau renault megane la 13000€ nou nout daca iti convine

| Sofer a răspuns:

Nu merita sa dai atât în plus. Cauta și poate găsești ceva de mijloc sa fie placul tău și cu multe dotări.
https://m.olx.ro/......dcEut.html
Asta dacă vrei neapărat VAG.
Eu după un talisman mas uita. https://m.olx.ro/......dleiC.html