| AndreeaMonica25 a întrebat:

Maine am examenul auto "traseu" prima oară si de pe acum am foarte mari emotii. Cine ma poate ajuta cu un sfat si cum sa-mi tin emoțiile in frâu, mi-e teama de faptul ca o sa-mi tremure piciorul pe ambreiaj si o sa mai gresesc. Imi doresc atat de mult sa-l iau din prima ....Cine a trecut prin aceasta experienta si cum a fost? Multumes.

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca pe acel politist de la examinari, nu o sa.l mai vezi. Deci...curaj si succes!

| Țoglă a răspuns:

La examen vei face exact ce vei face o viață întreagă având carnetul.

| AlexandruSEV a răspuns:

Incearca sa iti transformi emotiile in unele constructive, nu exista chestii gen " iti trage frana de mana", "te baga pe interzis" astea sunt cacaturi, usor cu ambreiajul, doar cu a 2 a in oras maxim a 3 a, atentie la pietoni, si la acordarea de prioritate la stop si cedare trecere, nu e asa greu crede-ma doar tu te poti incurca pe tine cu emotiile. Uita te frecvent in oglinzi va aprecia, nu te uita la pedale, ochii la trafic si usor cu ambreiaju si boom ai trecut.

| AnaAna8 a răspuns:

Știi ce trebuie sa iti pui în minte? Trebuie sa te gândești ca nu o sa dai examen trebuie sa zici : ce e așa greu, duc doar un om cu masina, te gândești ca acel om este un prieten care te roagă sa îl duci cu masina. Încearcă sa te gândești ca nu ești la examen și dacă te vei descurca.

| Soso_Celalalt_1990 a răspuns:

Nu trebuie sa ai emotii. Tu trebuie sa te concentrezi si sa arati ca poti sa conduci si sa stapanesti o masina in trafic. Viteza maxim 40 km/h atentie la semnele de circulatie, sensurile giratorii, trecerile de pietoni si priortate de dreapta! Polititul ala trebuie sa se asigure ca nu esti o problema in trafic... Fara emotii... Capu sus si sa te gandesti ca tu poti sa reusesti! Multa bafta!