| Anca_Cristi_1994 a întrebat:

Bună ziua. Am și eu o intrebare, sper sa mă lămurească cineva ca nu prea înțeleg. Vreau sa merg șofer profesionist c+e dau un exemplu, dacă conduc 3ore 30 min fac pauza 4 ore după mai conduc 1 ora și aștept la o fabrica și trec 15 ore de când am băgat diagrama în aparat, trebuie sa fac pauza de 9 ore sau mai pot continua timpul de condus rămas? Va multumesc.

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

Cam da. programul de lucrul este de 13 ore.din care total de ore de cuondus sunt 9... dupa cele 13 ore trebuie sa faci pauza... din cate stiu eu.