| kypsyk112 a întrebat:

am o eroare la un astra h 1.8 benzina din 2005. Ce inseamna eroarea asta 17011? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Posibil, probabil un senzor(lambda) este defect, ori senzorul de masa de aer (in engleza MAF) este defect sau nu este ok cu fluxul de aer, ori scapa aer intre MAF si turbo.

| LPCTSTR a răspuns (pentru LPCTSTR):

PS: Nu sunt deloc cu masinile, am tradus de pe un forum din engleza.
Sper ca vei intelege, iar daca nu, uite forumul: http://www.vxronline.co.uk/forum/showthread.php?(leaga tu spatiul de 2 caci TPU are probleme la capitolul "gandire umana") 256615-Fault-code-17011-with-engine-management-light

| kypsyk112 explică (pentru LPCTSTR):

De la sonda. e eroarea mersi.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce-s cu numerele alea? Nus bune,nu stiu de unde le ai sau cine ti le-a dat dar se pare ca de aia nu gasesti nimic,ca is gresite.
Scaneaza masina si zii aluia cu scaneru sau cum ziceti voi, am uitat tester, da asa tester, sa faca poza la ce gaseste si sa-ti arate.
Codu ala ceti da car fi senzorul de oxigen, asa se numestd e fapt ala lambda senzor de oxigen, nu stiu de ce voi ii numti sonde laughing dar aia e treaba voastra.Deci cand spune e de la sonsa x poate sa fie sonda sau poate sa fie catalizatoru dus.Du masina si pune pe un scaner din ala scump nu din astea testere de 2 lei, alea numa desene animate arata laughing, asta asa sa nu incepi sa schimbi piese la plesneala.

| kypsyk112 explică (pentru relian):

Am gasit problema singur... e de la sonda.

| relian a răspuns (pentru kypsyk112):

Ai gasit tu singur, stii tu sa gasesti laughing ma lesi.Si cei aia eroare? Pai e eroare sau e ceva defect? Cand scanezi masina si iti da un cod sa fii sigur ca ceva nu e cum ar trebui.Eroare e atunci cand calculatorul da ceva gresit, desi nu este gresit.Deci stai tu linistit ca nu ai gasit tu singur nimic.Ai vazut ce raspuns a dat cineva pe aici si asa ai gasit, nu gata am gasit eu singur laughing