| mircea22 a întrebat:

Am o întrebare mai aparte. Am o mașină,dar e cumpărată pe numele lui tata. El nu are permis. Daca eu plec din tara,si între timp expiră ITP, e vreo problema?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Singura problema daca nu ii faci ITP-ul la timp e ca (teoretic) va trebui s-o duci pe platforma cand il faci, pentru ca masina nu mai are voie sa circule daca ITP-ul e expirat.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Nu te juca! Cei din Hungaria, de exemplu, confisca masina. Mai bine faci ITP-ul mai repede, daca se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicio problema doar ca mașina trebuie sa meargă doar pe platforma din momentul în care itp e expirat

| ibaal a răspuns:

N-are nimicbig grin
Atat timp cat n-o conduce nimeni fara itp...
Eu anul trecut trebuia sa il fac la inceputul lu' septembrie, dar, am uitat, si am mers vreo doua saptamani faralaughing big grin
Bine ca nu m-a prins politia.
Cand am ajuns la aia de la itp si mi-au zis, eu coltoslaughing
ziceam ca la sfarsitul lu' septembrie trebuia sa faclaughing
am mers fara sa stiu...