| ferar12 a întrebat:

Am o intrebare! Tocmai ce mi-am luat o masina, fiind Peugeot 407! Eu sunt student! Este adevarat ca masini de astea mari poarta numai cocolarii sau taranii findca sunt tanar si multi spun ca nu-mi trebuie? Sau asta e o prostie?

8 răspunsuri:
| tanasevlad91 a răspuns:

Pai ce conteaza ce zic alti? Daca este masina care ti-o doresti nu vad care e problema,cocalari si tarani conduc ce vor, este o mare diferenta intre a achizitiona o masina doar pentru a te da mare si a cumpara o masina in functie de nevoile si placerile tale, din ce stiu eu cocalari si tarani conduc doar branduri precum audi, bmw, mercedes ( desigur toate din ani 95 ) strict parerea mea, scuze daca am deviat prea mult de la subiect, bafta

| Lucian4 a răspuns:

Pai e multa invidie in luma asta. Nu doar in Romania. Cred ca in familie bine venita o masina, cu masina poti face naveta, poti ajuta parintii. Colalarii aia nu-ti cunosc situatia familial si eu vorbesc prostii

| sierra1 a răspuns (pentru tanasevlad91):

"din ce stiu eu cocalari si tarani conduc doar branduri precum audi, bmw, mercedes"

ei, nici chiar așa. (sau poate nu inteleg eu ce-i aia "cocalar")

| sierra1 a răspuns:

Dacă mă gândesc bine, 407 nici nu e așa mare. Ca student de ce n-ai avea mașină? Foarte bine că ai, felicitări chiar (atenție la asigurare și vt - mai uită omul când are multe pe cap)

-- sărbători frumoase --

| tanasevlad91 a răspuns (pentru sierra1):

Corect,cocalari pot conduce,dacia logan,sau limuzine,depinde de fiecare, pentru mine cocalari reprezinta patura de oameni care scuipa seminte pe strada, acei oameni care conduc cu geamurile lasate in timp ce au boxele date la maxim, sau poate mai bine cunoscut, cocalari sunt aia care te depasesc in 50 de metri cu blituri si clanxoane,ca mai apoi sa stea in aceiasi coloana cu tine la acelasi semafor laughing), sper sa nu te simti ofensat daca faci o parte din lucrurile astea, dar desigur este o parere proprie, poate nu sunt adaptat la ce se crede a fi normal in ziua de azi, bafta laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara-ti un Rolls Royce si te vor invidia totii! tongue

| TheTom7 a răspuns:

Man. hai sa iti pun o intrebare. cei care spun asta nu au masini mai proaste ca a ta? Asta e mai mult invidia, faza cu, cocalarii, un cocalar poate avea si bmw si audi si mert si logan si daca e sa o luam asa nu mai ne cumparan nici-o masina ca e de cocalar laughing Asa vedeam si eu pe cate unii ca "are Mercedes e cocalar" dar majoritatea cocalarilor aia nu au bani sa intretina acel S si merg cu martorul de la motorina aprins mereu si daca se strica ceva il tin in garaj un an laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Marcile cocalaresti sunt BMW si Audi, iar putin mai jos, Logan "tunat" si Golf cu erori in bord dar care "merge perfect".
Peugeot 407 e o masina destul de rar intalnita, nu cred ca exista prejudecati legate de ea.
Cat despre tineret: nici eu nu am vrut conserva mica la 18 ani, in timpul liceului am avut balena de W124, si ma simteam foarte bine cu ea.