| PopaRoberto3248 a întrebat:

Buna ziua, am schimbat oringurile la injectoare passat b6 BKP si le-am reglat la 180de grade, acum masina nu mai schimba treptele de viteza cum trebuie dupa 3mii de turatii [automata], ma poate ajuta cineva cu sfaturi?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Ai schimbat garniturile la injectoare iar masina nu mai schimba cum trebuie.Mda interesanta chestie, doar ca motorul sau injectoarele nu au nici o treaba cu prefectura, in cazul tau cu transmisia.

Fpatul ca schimba vitezele anormal, sau tu stii cum, nu ai spus ce anume se intampla, este doar o coincidenta ca s-a intamplat in timpul sau dupa ce tu ai schimbat garniturile alea.

Dupa 3 mii de turatii, nu mai schimba, zici tu. Daca ai avea problema la acea transmisie, obligat ai avea aprins in bord lumina aia engine, la tine cum este, ai lumina aia On sau nu-i nimci aprins la bord?

Sfaturi pe informatiile ce leai dat, adica nimic, tu ai vorbit de motor, apoi spui de transmisie ca nu mai aschimba vitezele.

Cu doar informatiile astea nu rezolvi abolut nimic.Cind ai ceva probleme la o masina, prima data, vii si spui ce lumini ai aprinse la bord, sau daca nu ai spui ca nu ai, apoi descrii problema.

Ce anume nu schimba, de unde stii tu ca nu schimba? Cum am spus la transmisia aia daca vitezea nu este schimbata, deja aprinde check engine la bord.

Daca ai engine ala ON, atunci este simplu, scanezi masina, vii aici cu codul sau codurile ce leai scanat si pot sa iti spun ce probleme sunt.