| Zinv a întrebat:

Salut. Pot sa inamtriculez o masina importata din Germania care este mai veche de 20 ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o poti inmatricula, bineinteles daca trece de inspectia tehnica.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da.

| Simpatic a răspuns:

Poti,dar 20 de ani este cam mult, nestiind despre ce masina vorbim nu ma pronunt, poate este una "reconditionata" sau ceva de genul, poate este una care s-a produs in 1000 de exemplare, cine stie
daca e vorba doar de o masina oarecare, atunci m-as orienta catre o masina cu an de fabricatie ceva mai recent
succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Nu exista restrictii de varsta, la inmatricularea masinilor.

| dullcat a răspuns:

Poti, dar asta nu inseamna ca e ideal pentru plamanii nostri. Daca te uiti la niste statistici, incepi sa-i intelegi altfel pe cei care fac glume cu cazane.

| Adinandrei a răspuns:

De inmatriculat merge, daca totul este in regula mecanic estetic nu este busita sau alte chestii
Sa ai toate actele si contract de vanzare cumparare