| alex134 a întrebat:

am și eu curiozitate. Ma uit după un BMW seria 5 f10 și vreau sa îl iau, este full din 2011 motor 2000 și problema la el este ca are navigatia mică și întrebarea mea estetongueot sa pun o alta navigație mare in loc de cea mică? Va rog frumos ajutați ca am nevoie de un răspuns va rog mult!

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

BMW-ul de care spui tu are display destul de mare,sa nu zic mare,deci navigatia e mare, nicidecum ce spui tu ca ar fi mica.
Poate tu confunzi cu alt model.
Ecranul ala este incorporat in bord, bmw asta este o masina foarte frumoasa si confortabila si f buna.
Deci navigatie mai mare ca la modelul asta nu cred ca gasesti pe la BMW-uri, nu stiu la astea noi.
Ce navigatie vrei tu sa pui, ceva gen TV?laughing

| Alexandrionelu a răspuns:

Cu navigația mica nu e chiar full. Teoretic poți sa ii schimbi navigația, dar dacă vrei tot OEM te va costa enorm, pentru ca nu e doar display-ul de schimbat, sunt mai multe componente. Dacă vrei ceva compatibil, nu vei mai avea chiar toate funcțiile.
Asa ca fie îți cauți unul cu adevărat full option, fie te mulțumești cu navigația mica.

| acerr a răspuns:

Daca te uiti dupa bmw, inseamna ca esti un grasan

| AndreiAndrei260111 a răspuns:

Da, se poate pune, se găsește chiar Navigația stock mare, se montează relativ ușor, poți sa pui una mare și cu Andriod, ce merge f f bine, dar de ce te uiți după un F10 cu motor de 2.0 diesel? E cel cu codul motor N47, distribuția in spate, ce are din fabrica atâtea probleme, lanțul trebuie schimbat des, iar in schimb de distribuție in reprezentanta e 7000 de lei, respectiv, undeva la 5000 se lei într-un service de cartier, motorul trebuie dat jos, etc. pe lângă asta, N47 e recunoscut pentru probleme la EGR și Turbo, dacă a fost condus in România di nu știi propietarul bien mai bine o lași balta, am pus și eu o intrebare mai demult in legatura cu prima mașina, ma tot uitam de un f10, 2.0 diesel, după ce am văzut câte probleme are am zis ca o las balta, așa ca am achiziotonat un Jaguar XF 2012, 2.2 diesel 200cp cu un pret puțin mai mare fata de f10. dar e mașina serioasa, e din același segment ca mărime,