| klf252 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Cand indica cel mai corect indicatorul de benzina/motorina? Cand masina e pornita si ai parcurs, sa zicem, cel putin 1 km sau chiar atunci cand pornesti masina dupa ce ai lasat-o oprita 2-3 ore?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| OnlyOlly a răspuns:

De obicei indica corect atunci cand masina e pornita deoarece computerul de bord iti calculeaza cati kilometri poti sa parcurgi cu masina in functie de cat de greoaie e masina

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă ai afișaj electronic, adică display, este cum a zis wally, dar dacă ai indicator clasic, pe ac, atunci nu contează, doar să nu fie mașina înclinată.

Răspuns utilizator avertizat