| Girly97 a întrebat:

Trecerea de la o masina pe benzina la una pe motorina cum este?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Plictisitoare.
Raspunde mai greu la acceleratie de pe loc, trage altfel, trebuie sa apesi pe acceleratie foarte mult, si sa astepti cateva secunde, sa-si faca efectul.
Asta daca esti sofer sigur pe el.
Daca esti vreun incepator tremurici, te bucuri ca "moare motorul" foarte rar, si pleaca din rampa mult mai puternic.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De tot rasul. Masina trebuie sa mearga pe benzina, motorina e facuta pentru camion, autobuz, tanc, utilaje de constructii. Masinile pe motorina da multe batai de cap

| darrio2007 a răspuns:

Pentru unii mai usor. Pentru tine, foarte greu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O să fi mai ușoară plecare de pe loc și o să schimbi treptele mai des

| relian a răspuns:

Cum sa fie in loc de benzina, pui motorina ca si combustibil, cam aia e tot.
Ar mai fi diferenta la cum se deplaseaza, cand iei piciorul de pe acceleratie la aia diesel, masina incetinetse rapid, comparativ cu cele pe benzina la care ruleaza destul si dupa, apoi aia pe motorina e mai puturoasa laughing reactioneaza mai incet, dar consuma mai putin.

Asa ca fctie de ce doresti de la o masina, alegi pe aia care te doare pe tine, ori de la care doresti acele carateristici.
Mie personal nu-mi plac masinile diesel, put a motorina, cand alimentezi trebuie sa ai manusi, tot timpul pompele de motoriona curg, chiar des noi, tot curg.
Is cum am spus incete, probleme la pornire la cele care is folosite, daca iei noua atunci e in regula.

Asa in general alea pe benzina is mai bune, daca iei una cu motor mic, ajunge sa consume cit una diesel, asa ca renunti la aia pe motorina in cazul asta.

| gabicoo a răspuns:

Nu-ți mai bate capul cu asta. Nu vei lua niciodată carnetul.
Este duminică, afară vremea e minunată ieși la o plimbare. Ajută la psihic.

| VoidEternal a răspuns:

Bad for the environment. laughing