| ANONIMVGB a întrebat:

Buna ziua, am un bmw e46 facelift am o problema cu becurile la numar, intr-o seara unul din ele a inceput sa palpaie, cand am umblat la el sa il scot am deschis portbagajul si l-am inchis cam de 2 ori, celalat a mai mers putin si s-a oprit singur, de atunci nu am mai avut curent pe luminile de la numar, am verificat sigurante si totul este ok, am verificat pe net am vazut ceva ca ar fi in dreapta jos un cablaj, am verificat si intr-adevar am avut un fir rupt, am reparat dar degeaba tot nu merg, un ajutor va rog frumos.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

O fi arse becurile,asta ai verificat? Ai reparat firu, dar becu este bun?
Nu ai curent de unde stii? Sa vezi de vine curent la becuri, ar trebuie sa verifici cu un aparat de masura, sa masori atunci cand deschizi, apoi stiu si eu cat timp stau becurile aprinse.
Verifica becurile poate is arse, daca o fost firu rupt o fi facut scurt