| DeadPanXBS a întrebat:

Bună ziua!
Am un BMW e60 2.0 diesel și aș vrea părerile voastre în legătura cu modificările sistemului de evacuare dublă pe ambele părți sau Stage 1 + Popcorn care aș ieși mai bine fără modificări în acte și fără talonul luat de către poliție.
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Nu poti pune popcorn pe diesel.
Practic poti, dar ai cu totul alt sunet mult mai ciudat si infundat si afectezi turbina. Practic tu nu mai arunci cu vapori de benzina ce explodeaza cand dau de toba fierbinte. Tu arunci vapori de motorina ce nu prea poti sa ii comprimi post explozie. Plus faptul ca masina ta posibil sa fie cu multi km la bord
Sfatul meu e sa iei o benzinara.

1 răspuns:
| DeadPanXBS explică:

Am înțeles popcorn nu merge chiar așa de bine dar la evacuări dacă vreau să le modific să le fac duble risc să îmi pierd talonul și doar cu stage 1 nu risc să pierd nimic, nu?