Întrebare recomandată | MariusBucur a întrebat:

Bună ziua și mulțumesc pentru amabilitate. Daca fac contract de comodat, pot ridica talonul mașinii, pentru că nu este pe numele meu? Și contractul trebuie făcut cu o dată înainte de data când a fost luat talonul? Sau nu are importantă? Mulțumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, il poti ridica, dar numai daca in contract este prevazut si acest drept. Si contractul trebuie incheiat inainte de a ridica actul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți ridica talonul cu contract de comodat. Doar cu procura de la proprietar