| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Am un opel astra h 1.7 cdti si recet am schimbat cutia de viteza ca nu mai intra a2a, am schimbat si ambreajul altul nou, cutia de viteza fiind SH, dupa cativa km parcursi din nou a revenit vechea problema nu mai revine din a3a in a2a, care ar putea fi problema?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Timoneria sau ai numerit o alta cutie defecta.
Cutiile M32 de la Astra H se bulesc toate la fel. E mai bine sa reconditionezi una functionala, decat sa iei alta uzata.
Doar alea sparte nu mai merita reconditionate.
Reconditionarea e mai scumpa decat inlocuirea, dar macar vine cu o oarecare garantie.

| RaduRobertRO a răspuns:

Sa zicem a cineva nimerste raspunsul corect, o vei repara tu? In mod normal mergi la ei e au montat si ei trebuie sa gaseasca rezolvarea. Ambreiajul debreiaza complet?

| Viorelaa26 a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Ma gandesc ca asta e boala lor cu cutia de viteza.