| R3TR0 a întrebat:

Am un scuter gy6 si are un scurt. Tin sa precizez ca nu ii din instalatie ( ii noua instalatia). Aveti idee de unde poate sa fie? Eu cred ca ii de la motor dar nu stiu de unde de la motor.

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Ia fiecare cablu unde se ramifică, unde atinge un fir de plus cu masa ori fire puse gresit la poluri greșite, ori sunt 2 fire ce se ating între ele. Poți verifica cu aparatul de măsură specializat pentru continuitate sau cu buzzerul, certificând că e în regulă sau în neregulă cablurile.