| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt pasii pentru a inmatricula o masina SH in Romania/Bucuresti? Actele ti le da pe loc sau va dura?

6 răspunsuri:
| Alecsandri a răspuns (pentru sorinake):

Ok, dar din articol nu inteleg daca in momentul in care merg la politie imi da actele pe loc sau va trebui sa revin.

| sorinake a răspuns (pentru Alecsandri):

Ai dreptate.
Nici de aici nu vad detalii despre acest lucru : http://www.prefecturabucuresti.ro/? d=serviciu_inmatriculare&p=inmatriculari

Poti suna la ei la numarul 021.232.48.28 si sa intrebi direct.
Cred ca e cea mai buna modalitate.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu primesti certificatul de inmatriculare imediat ci dupa cateva zile.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Alecsandri):

Ai sa primesti certificatul prin posta in cateva zile

| Alecsandri a răspuns (pentru suntserios):

Multumesc mult!